Author Topic: Sticker ClubCorsa  (Read 133450 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ionut

• Full Member
  • ex_user Mi_R
Sticker ClubCorsa
« on: April 10, 2007, 08:36:26 pm »
Poti sa faci un sticker cu "www.clubcorsa.ro" ?
Corsa 1.3 CDTI /...xxx...cp/ Black

Offline Edi

• Enjoy... Corsa Enjoy
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • B-65-CUD
Re: Sticker ClubCorsa
« Reply #1 on: April 10, 2007, 08:58:28 pm »
L-am contactat si eu pe tadasus fix pe aceeasi tema dar inca nu a raspuns.
In cursul saptamanii vom face un model de sticker (sau doua, unul pentru D unul pentru C) care sa poata fi pus pe luneta (asa m-am gandit ca e cel mai bine avand in vedere ca arata la fel pe orice masina, ne depinzand de culoarea caroseriei).

LE:Stickerele costa 5 RON / buc, avem atat de interior cat de exterior. Pentru cei din Bucuresti: predare personala; pentru provincie: prin posta. In ambele cazuri cel mai simplu este sa-i dati un PM lui ssaggittariuss (Alex) pentru a stabili cum procedati.
« Last Edit: April 20, 2010, 02:27:15 pm by Edi »

Offline Edi

• Enjoy... Corsa Enjoy
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • B-65-CUD
« Reply #2 on: April 11, 2007, 01:31:45 pm »
Am vorbit azi cu tadasus pe yahoo. Cand avem un model de sticker o sa-l postam pe forum sa va dati si voi cu parerea daca e ok, dupa aia urmeaza sa le printam. Pana la prima intalnire sigur o sa le avem ;)

Offline TDR

• Hero Member
« Reply #3 on: April 15, 2007, 11:11:30 am »
Ar fi bine daca ar fi decal si nu sticker ,adica sa fi decupat pe conturul designului.
Golf VI  TSI
Ex : Corsa D Z1.4XEP  Cosmo

Offline Edi

• Enjoy... Corsa Enjoy
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • B-65-CUD
« Reply #4 on: April 15, 2007, 02:41:36 pm »
Pai daca e sticker nu se vede marginea... adica marginea este fix la marginea scrisului, ca si cum ar fi decupat fix la marginea scrisului. Din ce stiu eu un decal e o folie pe care e scris/desenat ceva. Cand aplici un sticker aplici numai vopseaua respectiva.

Sper sa nu gresesc.

Offline Edi

• Enjoy... Corsa Enjoy
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • B-65-CUD
« Reply #5 on: April 15, 2007, 05:04:19 pm »
Am atasat si modelul. Mie imi place mult cum arata :) Astept si parerea voastra, dupa aia vorbesc cu Tadasus.

Offline TDR

• Hero Member
« Reply #6 on: April 15, 2007, 10:44:19 pm »
Sincer mie nu imi place ce vad mai sus..nu prea seamana.In schimb imi place cum este realizata schita Corsei D din banerul de pe site sau cea de mai jos si ar fi misto sa fie scris Club Corsa cu litere gotice ;)
« Last Edit: April 15, 2007, 10:57:04 pm by TSS »
Golf VI  TSI

Offline sabin

• Jr. Member
  • **
  • without hopes & dreams we'd be nothin' but shadows
« Reply #7 on: April 15, 2007, 11:12:05 pm »
fara suparare acu' - din cate stiam eu aici nu este corsa D club - eu unul as prefera ceva mai general - nu ceva care sa semene cu o corsa D sau corsa B sau corsa C sau corsa A... (cred ca s-a inteles ce vreau sa spun)

e drept ca probabil s-a muncit pt varianta asta de sigla insa daca mi se cere sa o votez - sunt contra
OPEL CORSA C 1.7 DTI - y17dt

Offline TDR

• Hero Member
« Reply #8 on: April 15, 2007, 11:37:51 pm »
Ce am postat eu mai sus era concept..
Anyway ii dau dreptate lui Sabin..deci sa eliminam figura de masina(desi club astra si-a pus forma astrei h..)si raman la ideea scrisului www. club corsa .ro cu litere gotice si eventual poate se gaseste o nota de design comuna la toate corsele .
« Last Edit: April 15, 2007, 11:39:43 pm by TSS »
Golf VI  TSI

Offline Edi

• Enjoy... Corsa Enjoy
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • B-65-CUD
« Reply #9 on: April 16, 2007, 01:27:12 am »
@sabin: nu a fost cu intentie faptul ca am folosit o imagine de Corsa D. Pur si simplu au aparut mai multe cu dimensiune mare la search. Va rog sa votati aspectul stickerului, ideea de ansamblu.

Eu m-am gandit ca arata mai bine decat un scris pur si simplu, ii da o nota aparte. Putem sa facem un model cu o fata de Corsa C sau B, fix in acelasi format. Oricum detaliile respective se observa doar de aproape, 1-2m. In plus nu suntem in situatia lui clubopel unde o astfel de abordare nu ar fi fost practica. Faptul ca sunt 3 modele nu reprezinta o piedica.

In al doilea rand trebuie sa avem in vedere ca nu se pot pune detalii foarte mari pentru ca am fi nevoiti sa folosim decal si nu sticker. Nu sunt sigur, dar cred ca masina din sigla are prea multe liniute subtiri ca sa poata fi folosita.

Va rog sa faceti si voi un model si le facem sticker pe cele mai bune 3 si alegem la intalnire cand le vedem cum arata fiecare puse pe un suport.

Offline cristin21

• Sr. Member
  • VL-73-CRI
« Reply #10 on: April 16, 2007, 10:23:57 am »
Vin si eu cu o idee de sticker. Ce ziceti de imaginea unui corsar. Pe doamne (domnisoare) poate le-ar incanta.
Este doar o idee, daca nu va place nu aruncati cu pietre.
FURIA NEAGRA - Corsa D, 1.2, 80CP, 5 usi, Black saphire / indian red

Offline Edi

• Enjoy... Corsa Enjoy
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • B-65-CUD
« Reply #11 on: April 16, 2007, 01:15:56 pm »
Ideea nu e rea. Cum arata un corsar? ;D cam ca un pirat cred.

Uite si cateva idei de pozitionare pentru modelul deja existent. Cel pus pe tabla a fost primul si e prea mare, in realitate e cam pe la jumatate. Pus pe luneta mi se pare mai ok pentru ca avem toti acelasi contrast, pe tabla depinde de culoarea masinii.
« Last Edit: April 16, 2007, 01:19:05 pm by big_white »

Offline cristin21

• Sr. Member
  • VL-73-CRI
« Reply #12 on: April 16, 2007, 04:41:04 pm »
Am tot cautat corsari pe internet, ceva desene, schite, dar n-am gasit nimic. Poate cineva mai cu talent la desen face unul. Din cate am citit corsar sau pirat e cam acelasi lucru, doar ca unii atacau toate vasele, iar ceilalti doar cele comerciale. Da' sa nu ma-ntrebati care cum ca nu stiu.

Acum cu pozitionarea - parerea mea - cum ar fi in foto 2 mie mi se pare ok, dar pe stanga nu pe dreapta - cred ca se vede mai bine si de ceilalti soferi. - parerea mea -
« Last Edit: April 16, 2007, 04:45:15 pm by cristin21 »
FURIA NEAGRA - Corsa D, 1.2, 80CP, 5 usi, Black saphire / indian red

Offline Edi

• Enjoy... Corsa Enjoy
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • B-65-CUD
« Reply #13 on: April 16, 2007, 10:54:51 pm »
Pai il punem cum vrea fiecare. Le-am pus in dreapta pe toate ca astea doua erau cele mai bune poze gasite (aveam nevoie de rezolutie mare si poza facuta din spate).

Offline Chriss

• Sr. Member
  • B 91 WTR
« Reply #14 on: April 19, 2007, 01:14:44 am »
mi se pare mult mai misto pe geam asha finutz...si pe stanga ar fi mai ok

Corsa D Enjoy Silver 3 usi 1.3 cdti
ex username:loopushor