Author Topic: Inchidere centralizata  (Read 9906 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline colt1504

• Newbie
  • *
Portbagaj blocat + inchidere usa
« Reply #45 on: December 03, 2017, 01:39:30 pm »
Salutare.
Am imprumutat masina matusii mele (Opel Corsa din 2011) fiindca a mea e in service si in decursul a 4 zile si 800km am “reusit” sa: imi cada toba, sa nu se mai deschida portbagajul iar usa dreapta spate sa nu se mai incuie(masina avand inchidere centralizata). Toba o sa o inlocuiesc saptamana urmatoare dar celelalte nu stiu ce sa fac cu ele...
Usa nu se incuie din telecomanda iar portbagajul il pot deschide doar manual pe dinauntru (defectiunile au aparut la cateva zile distanta una de cealalta, nu cred ca au legatura una cu cealalta)
Aveti vreo idee?

Offline Mqwerty

• Moderator
  • Hero Member
  • Zaragoza de Aragon
    • Zaragoza de Aragon
Re: Inchidere centralizata
« Reply #46 on: December 04, 2017, 12:45:12 am »
Pentru usa vezi ce am scris pe pagina anterioara. Daca nu functioneaza dupa curatare, va trebui sa inlocuiesti incuietoarea. Pana atunci o poti bloca manual astfel incat sa nu se mai deschida decat din interior. Daca nu stii cum, gasesti procedura in manual, la "Defectiune la sistemul de inchidere centralizata".
Pentru portbagaj va trebui sa verifici firele care trec din caroserie spre hayon, sa nu fie vreunul intrerupt.
Poate sa fie si alta problema. Vezi aici: http://www.clubcorsa.ro/index.php/topic,3990.msg72953.html#msg72953
Pozele atasate (care nu sa mai vad) le poti vedea daca dai click pe denumirea de fisier a lor.