HomeHelpSearchLoginRegister

Welcome, Guest. Please login or register.
September 23, 2014, 05:23:07 pm

Login with username, password and session length
Search

News
Ai vazut o Corsa pe strada si vrei sa-i cunosti proprietarul? Lasa-i un fluturas ClubCorsa. Gasesti aici modelul.

Stats
130659 Posts in 5694 Topics by 5413 Members
Latest Member: loisewszp
+  Club Corsa
|-+  CORSA
| |-+  Corsa D (Moderators: strutzzy, Mqwerty)
| | |-+  are cineva new corsa easytronic?
0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 Go Down Print
Topic: are cineva new corsa easytronic?  (Read 8135 times)
dogy
Newbie
*

« on: November 22, 2007, 07:17:25 pm »

i-a venit cuiva corsa cu easytronic (mai ales pe diesel)? cum e?

Corsa Enjoy 1,3 CDTI, 90CP, 5 usi, red magma, AC, mp3 comenzi pe volan, proiectoare ceata, oglinzi electrice si incalzite, computer bord, pilot automat, scut
Stefan
Hero Member

« Reply #1 on: November 23, 2007, 01:30:17 am »

diesel deocamdata nu s-a anuntat nimeni, in rest:
http://www.clubcorsa.ro/index.php/topic,488.0.html

http://www.clubcorsa.ro/index.php/topic,655.0.html
http://www.clubcorsa.ro/index.php/topic,472.0.html
http://www.clubcorsa.ro/index.php/topic,90.0.html
...din ce imi aduc aminte, daca am uitat pe cineva imi cer scuze  Grin

cotty
Sr. Member

B 69 LZB

« Reply #2 on: November 28, 2007, 06:30:00 pm »

Am eu corsa 1.2 cu EasyTronic, diesel din cate imi aduc aminte nu exista cand mi-am luat-o eu pe asta. Poate a aparut intre timp. De spus.. eu sunt super incantat de cutie si de modul in care schimba vitezele si pot sa zic ca nu am avut nevoie de o perioada de acomodare, asta probabil si pentru ca a fost prima masina proprietate personala. Poate ne intalnim intr-o sambata la intalnirea corsarilor sa vezi.

Corsa D Enjoy 1.2 EasyTronic cu GPL, CB, Scut Motor, AC & CD30Mp3, Black Saphire - Indian Red, Acum si cu scaune incalzite Smiley
absu
Hero Member

TR 09 T D V

« Reply #3 on: December 03, 2007, 01:04:16 pm »

Da, a aparut si easytronic pe diesel intre timp.

Corsa D, Enjoy, 1.2 80 CP, 3 usi, Easytronic, Black Sapphire
cotty
Sr. Member

B 69 LZB

« Reply #4 on: December 08, 2007, 12:46:36 am »

Buna treaba. Oricum nu inteleg ce le-a luat atata. La easytronic e vb doar de o reprogramare a valorilor de schimbare a treptelor ca sa adapteze sistemul EasyTronic de pe o cutie/motor pe alta.

Corsa D Enjoy 1.2 EasyTronic cu GPL, CB, Scut Motor, AC & CD30Mp3, Black Saphire - Indian Red, Acum si cu scaune incalzite Smiley
corsaman
Newbie
*

La multi km !!!

« Reply #5 on: January 22, 2008, 05:21:24 pm »

am eu si e super tare.....pe langa k arata bestial(vezi poza) imi afiseaza in bord info despre auto sau manual si programele: iarna si sport
cand activez iarna pleaca cu a 2 si merge mai smooth, iar pe sport schimba mult mai repede si foloseste turatia asfel incat mereu esti in vana pregatit pt orice Wink

eu unu m-am saturat mai ales in oras sa schimb trepte in draci......sunt mai relaxat si piciorul stang a revenit la normal(cred k era mai gros decat dreptu Grin)
iar cand activez pilotu automat in afara, mai citesc un ziar in timp ce corsitza schimba treptele si isi vede de drum

corsa D, 1.3cdti-90cp, easy-tronic (6 gears), black and red, 3 doors, roof window, auto-pilot
ctufis
Newbie
*

« Reply #6 on: February 07, 2008, 01:02:18 am »

Maine ma duc sa o ridic de la dealer. Dupa ce am condus 5 ani in SUA numai cu automata si dupa ce am vazut cum arata traficul in Bucuresti am ajuns la concluzia ca o cutie manuala nu mai este de mine. Sper sa mearga bine.

Pentru cei care au deja easytronic: mi-a spus dealerul ca trebuie sa merg pana la RAR inainte de inmatriculare din cauza ca am cutie easytronic. Asa e?
Stefan
Hero Member

« Reply #7 on: February 07, 2008, 01:06:02 am »

Da, si eu am fost.. pentru ca nu sunt atat de multe nu se da omologarea automata. De unde o iei? Vorbeste la dealer sa iti dea un om cu care sa te duci acolo... deobicei au pe cineva care se are bine cu cei de la RAR si scapi mai repede.

ctufis
Newbie
*

« Reply #8 on: February 07, 2008, 01:07:13 am »

Radacini Motors, Bucuresti, Bd. Timisoara. Mersi pt. informatii - il intreb maine. Daca nu, pierd o zi la RAR.
TDR
Hero Member

« Reply #9 on: February 07, 2008, 01:54:22 am »

Eu am pierdut 15 min la RAR pe Grivitei..ca la timpul cand am luat masina a mea a necesitat omologare individuala

Golf VI  TSI
Ex : Corsa D Z1.4XEP  Cosmo
absu
Hero Member

TR 09 T D V

« Reply #10 on: February 07, 2008, 09:59:13 am »

Si eu am fost la RAR pe Grivita cu ea. Dar a mers cineva de la Radacini cu mine si am scapat repede.

cotty
Sr. Member

B 69 LZB

« Reply #11 on: February 09, 2008, 05:10:52 am »

eu nu a trebuit sa ii fac omologare.. nu inteleg de ce acum ar trebui, eu am masina de 6 luni

aqousa
Newbie
*

« Reply #12 on: June 02, 2008, 11:30:02 am »

hello. Am si eu o intrebare. care dintre voi are o Corsa Easytronic? Ma intereseaza cum se comporta fata de cea manuala. Mi-am fct si eu o comanda curand si bineinteles ca tre sa stau sa astept 4 luni  Roll Eyes Ideea este ca am fct alegarea asta deoarece voi merge mai mult prin Buc. Am citit o gramada de commenturi in ultima vreme despre Easytronic cum ca ar trebui sa evit mersul in panta si ca trebuie trasa frana de mana etc. Ma intereseaza si sa stiu dc a avut cineva probleme cu acest tip de cutie.

Thx pt raspuns Smiley
absu
Hero Member

TR 09 T D V

« Reply #13 on: June 02, 2008, 11:55:06 am »

Bine ai venit pe forum in primul rand. Stai linistit ca nu sunt probleme cu cutia easytronic. O sa vezi ca nu o sa regreti alegerea facuta, mai ales la traficul din Bucuresti cat si la drum intins. N-ai nicio treaba cu frana de mana, eu in parcare o las in viteza I, decat cand o las in panta trag frana de mana. La mersul in panta poti sa o dai pe manual si sa vezi ce misto merge cu + si -.

aqousa
Newbie
*

« Reply #14 on: June 02, 2008, 11:58:49 am »

Thx.  Grin
Pages: [1] 2 3 4 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: