Author Topic: Manuale Service Corsa E  (Read 2854 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline balanel

• Full Member
  • Transmisia automata - confort si siguranta.
Manuale Service Corsa E
« on: December 03, 2015, 10:52:41 pm »
Daca are cineva, sau stie cineva de unde se pot lua, as fi deosebit de recunoscator.
Ma intereseaza o singura pagina: Procedura de verificare nivel ulei cutie automata (6T30).
Ca sa se inteleaga exact de ce am nevoie, pun aici un link cu respectiva procedura, dar pentru Astra J. Pentru acest nou model de Corsa nu gasesc pe nicaieri: http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-j/transmission/transaxle/automatic_transmission-_6t30/6t40/6t45/diagnostic_information_and_procedures/miscellaneous/transmission_fluid_level_inspection/

Nota: procedura nu este la fel, deoarece Astra J are racire a uleiului din cutie atat pe apa cat si pe aer, iar la Corsa E, doar pe aer, deci difera temperatura la care se face nivelul (trebuie sa fie mai scazuta).

Eventual daca are cineva o pila la reprezentanta, si poate obtine aceasta informatie...
Corsa E Cosmo 2015, B14XEL/ 6T30 AT6

Offline balanel

• Full Member
Re: Manuale Service Corsa E
« Reply #1 on: May 17, 2016, 12:22:11 am »
Nu are nimeni instalat un soft gen AutoData, sa ma ajute si pe mine cu informatia de care am nevoie?

Offline Grrommitt

• Full Member
« Reply #2 on: May 17, 2016, 09:34:12 am »
Corsa E, B1.4 NEH, Enjoy Plus

Offline balanel

• Full Member
« Reply #3 on: May 17, 2016, 11:00:15 pm »
Multumesc, dar nu e acelasi ca la mine.
Daca gaseste cineva pentru Corsa E, manual service sau doar informatia asta, ii voi fi vesnic recunoscator.