Author Topic: INTALNIRI CLUB CORSA IN PIATA CONSTITUTIEI  (Read 22757 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mihaintz

• Sr. Member
Re: INTALNIRI CLUB CORSA IN PIATA CONSTITUTIEI
« Reply #135 on: January 16, 2013, 09:29:32 pm »
Eh nu stiu exact acum sa-ti spun  :P In saptamana aia inainte de Paste candva poate chiar joi la Polivalenta. Mai vb pana atunci. ::)
Corsa D, 1.3CDTI 95cp Enjoy 111, Silver Lake, ESP, AFL si multe altele..

Rules for cruise: Get in, sit down, shut-up, hang on!

Offline Niku.ShaKe

• Jr. Member
  • **
« Reply #136 on: January 07, 2014, 06:21:26 am »
Se mai fac intalniri?

Offline bionaturiste

• Full Member
  • PASIUNE PENTRU TUNING!!!
« Reply #137 on: January 07, 2014, 11:21:02 pm »
Se mai fac intalniri?

nu stiu intra pe club opel si vezi daca mai iwes baiwetii impreuna cu astia de la opel. noi ne am despartit din cauza ca nu mai venea nimeni..sorry
Corsa B, 1.4, 60CP, 1994

Offline Dannyboy

• Full Member
« Reply #138 on: January 08, 2014, 04:19:23 am »
Mare pacat!
Am citit intreg topicul asta. Sincer, nu mi se pare o solutie intalnirea comuna Club Opel. Exista o postare aici in care spune cineva (imi cer scuze ca nu am retinut cine) ca a fost singurul detinator de Corsa prezent. Inteleg ca sunt greutati de toate felurile, dar macar se poate stabili o zi pe luna in care se poate tine intalnirea. Si, bineinteles, un loc stabil. S-au propus prea multe locuri, ori asta inseamna instabilitate care duce la renuntare. Fac parte si dintr-o alta comunitate auto. Am 6 ani de intalniri si organizari de iesiri si excursii care au legat prietenii. Si cand vorbesc de iesiri ma refer la inchirierea vreunei pensiuni pentru intreg weekendul, cu toata distractia si „gratareala” aferente. Detin cel putin 20 GB de poze si filmari de la astfel de evenimente. S-a realizat si un DVD care a ajuns pana la conducerea firmei constructoare. Voi stiti ce frumos se vede o coloana de autoturisme de aceeasi marca, prevazute cu stegulete, pe sosea? Sunt curios cum ar arata o coloana de „Corse”.
Ma gandesc la beneficiile unei intalniri pe lumina, in cursul zilei. Am avea posibilitatea sa mai surubarim pe la masini, sa facem schimb de experienta cu cei care cunosc aceasta masina, cu cei care stiu sa tina in mana o cheie sau o surubelnita. Destule probleme s-ar putea remedia atunci, si pe chestia asta se pot realiza niste tutoriale care ar folosi si celor din alte orase care poate n-au posibilitatea sa se intalneasca.
Eu am o varsta. Am detinut mai multe marci de masini. La nici una n-am avut retineri in a-mi baga nasul prin maruntaie. Pot spune ca am un pic de experienta in domeniu. La fel ca mine sunt convins ca sunteti multi. Cu experienta asta adunata se pot realiza multe. Pacat ca nu exista vointa.
Mare pacat!
Corsa C 2001, Z12XE cu 2 porti

Offline gaby90max

• Jr. Member
  • **
  • My Little Bitch
« Reply #139 on: January 11, 2014, 06:47:03 pm »
 Dannyboy : Ai mare dreptate..pacat..
Si eu sunt detinator de corsa,si o am de ceva vreme..dupa ce am achizitionato' primul lucru la care m-am gandit a fost acela de a intra intr-un club ca acesta ..specific corsa..pt intalniri,idei,lega prietenii etc...cam ce ai zis si tu..dar nah..nimic..am tot urmarit topicuri pt intalniri,am intrebat...dar pauza..nu prea e lumea activa aici si nici chef nu au din cate observ..vorbele si ideile sunt deprisos..nu poti face, ceva cu 2-3 persoane..
Eu sunt dispus la intalniri,iesiri..etc :)
"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"